Kosmetyczka wykonuje zabieg mezoterapii igowej
Skoro zaczęliśmy rozmowy o jakości zabiegów, dzisiaj chciałabym skupić się na tych wykonywanych przy pomocy preparatów. Najpopularniejszym z nich wykonywanym w większości gabinetów medycyny estetycznej jest mezoterapia. Przypomnijmy, że jest to zabieg, podczas którego na znieczulony wcześniej obszar przy pomocy cienkiej igiełki aplikujemy do skóry właściwej tzw. koktajle odżywcze. Ich skład różni się w zależności od potrzeb skóry pacjenta, ale do tych najcześciej wybieranych należą ampułki, których głównym składnikiem jest kwas hialuronowy. Zabieg ten kojarzy się przede wszystkim z odżywianiem twarzy, ale wykonywany jest rownież na szyi, brzuchu, udach czy dłoniach, a działać możemy nie tylko na zmarszczki, ale również na cienie pod oczami, cellulit czy rozstępy! Mezoterapia jest bezbolesna i nie wymaga dłuższej rekonwalescencji- ślady zabiegu znikają najcześciej w ciągu dwóch dni.
Pamiętajmy jednak, że takich efektów możemy spodziewać się jedynie, kiedy nasz kosmetolog pracuje na rejestrowanych preparatach. Oznacza to, że substancje, które podawane są pacjentom, są zarejestrowanymi wyrobami medycznymi, a ich skład jest jasny i przejrzysty. Decydując się na zabieg z ich użyciem, możemy liczyć nie tylko na pełną skuteczność, ale również na pełne bezpieczeństwo w trakcie i po zabiegu. Jeżeli zdarzy Ci się, że efekty zabiegu znikną z Twojej twarzy już po miesiącu, zamiast utrzymywać się do roku, zamiast myśleć „to nie dla mnie”, sprawdź skład i pochodzenie podanego Tobie preparatu. Bardzo prawdopodobne jest, że nie był to wyrób rejestrowany, co wpłynęło na jakość i stężenie poszczególnych jego składników. Preparaty nierejestrowane mogą być również groźne dla zdrowia: produkty niewiadomego pochodzenia mogą wywoływać negatywne reakcje organizmu, od podrażnienia skórnego po wstrząs anafilaktyczny.
W Skin Concept zdecydowałam się na pracę na preparatach RRS HA. Bazują one na kwasie hialuronowym, a skrót RRS pochodzi od 3 słów: refills, repairs oraz stimulates, czyli wypełnienie, naprawa i stylulacja. To wszystko będzie działo się z Twoją skórą po trwającym kilkanaście minut zabiegu. Jest on wykonywany przy znieczuleniu kremem Emla, więc możesz spodziewać się pełnego komfortu.
Tak jak wspomniałam, mezoterapia wykorzystywana jest również w walce z rozstępami oraz cellulitem. Preparaty Strimatirx i Cellutrix to rownież w pełni bezpieczne i skuteczne wyroby medyczne. Podawane są podskórnie na problematyczne obszary, a efekty widać już w ciagu kilku dniu po zabiegu.
Podczas kolejnej wizyty w swoich salonie nie zapomnij zapytać się o skład i pochodzenie preparatów do mezoterapii. Dbaj nie tylko o piękny wygląd, ale również o swoje bezpieczeństwo!
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Comments 1

  1. Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.

Comments are closed.