Soins Beaut du Corps Femme

Rynek przesycony jest sprzętami z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Dla nas, specjalistów, nawet najdrobniejsze różnice są istotne, bo przekładają się na komfort i skuteczność zabiegów wykonywanych w naszych gabinetach. Różnice te jednak bardzo często nie są wychwytywane przez samych pacjentów, bo przecież każdy reklamuje swój sprzęt jako najlepszy, a język techniczny nie dla wszystkich jest czytelny. Dzisiaj chciałabym przyjrzeć się działaniu dwóch wiodących laserów do depilacji i porównać ich skuteczność.

LightSheer Duet i Vectus to lasery diodowe, wykorzystujące światło do osłabienia mieszków włosowych i usuwania nadmiernego owłosienia. Już na tym etapie Vectus uzyskuje przewagę nad laserem LightSheer Duet, ponieważ zabieg nim rozpoczyna się od pomiaru poziomu melaniny we włosie czytnikiem Skintel. Po jej określeniu parametry zabiegu ustawiają się automatycznie. Moc światła dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta, co zmniejsza ryzyko poparzeń przy jednoczesnym wykorzystaniu maksymalnych parametrów (dodam, że laser ten operuje na najwyższych parametrach ze wszystkich laserów do depilacji). Dzięki takiej innowacji skutecznie usuwać możemy nie tylko owłosienie ciemne, ale rownież to o niskiej zawartości melaniny, czyli jasne i rude.

Większa skuteczność zabiegu laserem Vectus wynika rownież z ponownego wykorzystania wiązki światła. Impuls odbija się od wbudowanych w głowicę lusterek i ponownie wraca do skóry, jeszcze skuteczniej osłabiając włos.

Obydwa lasery dla zmniejszenia dyskomfortu podczas zabiegu wykorzystują technologię chłodzenia. Różnica polega na tym, że kiedy funkcja chłodząca w laserze LightSheer Duet wykorzystywana jest jedynie przed i po impulsie, podczas zabiegu laserem Vectus dodatkowo aktywowana jest ona podczas impulsu. Znacznie wpływa to na zmniejszenie bólu, który podczas zabiegu laserem Vectus jest praktycznie nieodczuwalny.

Przyjrzyjmy się jeszcze budowie laserów. LightSheer Duet to jedyny na rynku laser wykorzystujący dwie głowice, mniejszą i większą, używane w zależności od wielkości obszaru działania. Większa głowica przeznaczona jest do usuwania owłosienia z obszarów takich jak plecy czy nogi. Wykorzystuje ona technologię Vacum, która polega na zassaniu skóry przed uwolnieniem impulsu światła. Aby wykonać zabieg dokładnie, specjaliści decydują się zatem na przeprowadzenie depilacji nawet na dużych obszarach małą głowicą, co znacznie wydłuża czas zabiegu- nawet do 2 godzin w przypadku nóg. Na ten sam obszar laserem Vectus jesteśmy w stanie zadziałać równie dokładnie w niecałe 30 min.

Po przeanalizowaniu działania obydwu laserów dla mnie jednoznaczne jest to, że Vectus gwarantuje zdecydowanie większą skuteczność i komfort przy jednoczesnej oszczędności czasu. Właśnie ten zabieg polecam swoim pacjentom.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail